با هدف زنده نگهداشتن یاد و نام شهدای دفاع مقدس؛

از همسر شهید خلبان کاظم طالعی خطیبی تقدیر شد

۰۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۱ اخبار
تعداد بازدید:۷۴۹
با هدف زنده نگهداشتن یاد و نام شهدای دفاع مقدس و تکریم همکاران ایثارگر شاغل در پردیس فنی، از همسر شهید خلبان کاظم طالعی خطیبی تقدیر شد.
از همسر شهید خلبان کاظم طالعی خطیبی تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی پردیس، دکتر رحمت‌اله اللهیاری، مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه، ۴ آذر ۱۳۹۸ با حضور در دفتر کار پروین جلالی خطیبی، رئیس اداره پژوهش‌های بنیادی پردیس دانشکده‌های فنی و همسر معزز خلبان شهید کاظم طالعی از وی تقدیر و قدردانی کرد.

در این دیدار که دکتر مهدی حسنلو، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی و تعدادی از مسئولان اداره کل امور شاهد و ایثارگر نیز حضور داشتند، پروین جلالی خطیبی، به بیان خاطراتی از زندگی با همسر شهید خود و هم‌چنین دوران ۲۷ ساله اشتغال در دانشگاه پرداخت. در پایان به رسم یاد بود لوح تقدیر و یادبودی از سوی اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، به وی اهدا شد.

خلبان شهید کاظم طالعی خطیبی، در روز دهم بهمن ماه ۱۳۲۹ در تبریز به دنیا آمد و با اخذ دیپلم ریاضی وارد دانشکده خلبانی نیروی هوایی شد. پس از طی دوره مقدماتی پرواز جهت گذراندن دوره تخصصی به آمریکا اعزام شد و پس از بازگشت به جمع خلبانان گردان شکاری «F4» و «P3» پیوست. شهید با آغاز جنگ تحمیلی در تعداد زیادی مأموریت حضور پیدا کرد و سرانجام در آخرین مأموریت خود در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۶۳ در حین بازگشت از گشت دریایی به پایگاه شیراز بر اثر نقص فنی و سقوط هواپیما به درجه رفیع شهادت نائل شد.