بازدید رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از پروژه انتقال توان بی‌سیم دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس

۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۰
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از پروژه "انتقال توان بی‌سیم" دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی بازدید و با رییس دانشکده و سرپرست پروژه گفتگو کرد.
بازدید رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از پروژه انتقال توان بی‌سیم دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس

به گزارش روابط عمومی پردیس، در تاریخ ۹ دیماه ۱۳۹۸، دکتر ایمان افتخاری، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و دکتر سیدهادی میررکنی، معاون اجرایی صندوق، از پروژه" انتقال توان بی‌سیم" واقع در آزمایشگاه پژوهشی سیستم‌های حرکت پیشرفته دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس بازدید کردند.

گفتنی است آزمایشگاه سیستم‌های حرکت پیشرفته با مسئولیت دکتر صادق واعظ‌زاده در راستای حمایت از سیستم‌های حرکتی نظیر قطارها، خودروها و ربات‌ها، با استفاده از نیروهای الکترومغناطیسی، مستقر در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، پس از دریافت کرسی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، عملکرد خود را به بحث انتقال توان بی‌سیم و بدون تماس معطوف داشته و در حال حاضر موفق گردیده با همکاری تیم قوی و فعال دانشجویی، ایده انتقال توان بی‌سیم را در پردیس دانشکده‌های فنی به انجام برساند.

شایان ذکر است عملکرد سیستم انتقال توان بی سیم بدین ترتیب می‌باشد که انرژی الکتریکی را در یکی از مدل‌های: ایستا، نیمه‌ساکن و یا در حال حرکت، می‌توان به خودرو انتقال داد.

از کاربردهای دیگر این سیستم می‌توان به شارژ موبایل، لپ‌تاپ، وسایل خانگی و … اشاره نمود به طوریکه استفاده از این سیستم نقش بسزایی در کاهش هزینه‌ها به دنبال خواهد داشت.

در پایان این نشست مسئولین صندوق از آزمایشگاه سیستم‌های حرکت پیشرفته و عملکرد پروژه بازدید بعمل آوردند.