مراسم تکریم و معارفه رییس دانشکده مهندسی متالورژی و مواد برگزار شد.

۲۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۲
مراسم تکریم و معارفه رییس دانشکده مهندسی متالورژی و مواد برگزار شد.

مراسم تکریم و تجلیل از خدمات دکتر شهرام رایگان رییس سابق دانشکده مهندسی متالورژی و مواد و معارفه دکتر مهدی ملکان رییس جدید این دانشکده، صبح روز دوشنبه ۲۲ دیماه با حضور رییس و اعضا ء هیات رییسه پردیس دانشکده‌های فنی در سالن آمفی تئاتر کوثر این دانشکده برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از کارکنان، استادان و دانشجویان حضور داشتند، دکتر ناصر سلطانی، رییس پردیس دانشکده‌های فنی، در سخنانی با اشاره به اهمیت اخلاق و منش رفتاری در دانشکده‌های فنی گفت: "آنچه دانشکده فنی را از ابتدا مشهور کرده است، بیش از آموزش و پژوهش برجسته، اخلاق، منش و مجموعه خصلت‌هایی است که اعضای هیات‌علمی، کارکنان و دانشجویان از آغاز داشته‌اند و آنرا پرورش داده‌اند که از آن به " مکتب فنی" می‌توان تعبیر کرد".

دکتر سلطانی، با اشاره به اینکه آموزش، پژوهش و سایر موارد در همه دانشکده‌ها وجود دارد، در دانشگاه تهران چند بعدی بودن آموزش و پژوهش کمک شایان توجهی، به رشد و توسعه این موارد کرده است، اما عشق و علاقه به کشور و نوعی همدلی و همراهی ویژه در بین اعضاء فنی است که در دانشگاه‌های دیگر کمتر دیده می‌شود.

رییس پردیس دانشکده‌های فنی وجود اخلاق ویژه فنی را باعث جذب همه قشرهای دخیل در امر آموزش و پژوهش دانست و از آن بعنوان معیاری مهم در شکل‌گیری رفتار اجتماعی و منش دانشجویان در آینده یاد کرد و آنرا نمونه امتیاز ویژه‌ای دانست که فنی نسبت به سایر دانشکده‌های کشور دارد.

دکتر سلطانی دانشکده متالورژی و مواد را از پر اهمیت‌ترین رشته‌ها و بخش‌ها در کشور دانست و نقش آنرا با علوم‌پایه مقایسه نمود و شکل‌گیری و رشد آنرا در دانشگاه تهران باعث رشد سایر رشته‌ها برشمرد.

استاد دانشکده مهندسی مکانیک، ضمن یادکرد از استاد فقید دکتر رامز وقار که بنیانگذار این رشته در کشور بوده و دانشکده متالورژی هم مدیون تلاش‌های ایشان است، اهمیت به پیشکشوتان را یکی از وظایف همه مدیران برشمرد.

دکتر سلطانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر شهرام رایگان، از دکتر مهدی ملکان خواست روند رو به رشد و موفق این دانشکده را پیگیری نماید و بخصوص در بعد بین‌المللی سازی آموزش عالی در این دانشکده و پیوند با صنعت تلاش بیشتری بنماید.

در این مراسم پیش از سخنان رییس پردیس دانشکده‌های فنی، دکتر شهرام رایگان طی سخنانی از همکاران خود در دو دوره مسئولیت تقدیر و تشکر نمود و دکتر ملکان نیز در سخنان کوتاهی، برادامه روندهای آموزشی و پژوهشی این دانشکده با تاکید بر توسعه مدل‌های کارآفرینی و بین‌المللی سازی فعالیت‌ها تاکید نمود.

در پایان این مراسم، با اهدای لوحی از سوی رییس پردیس، از زحمات دکتر رایگان تقدیر و تشکر شد. ‌‌‌‌‌‌‌