ایده دانشجوی دانشکده مهندسی متالورژی و مواد پردیس، برگزیده دومین رویداد همکاری دانشگاه با جامعه و صنعت

۳۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۴ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۶
ایده علی جلالی ویرثق، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی متالورژی و مواد پردیس دانشکده‌های فنی، برگزیده دومین رویداد الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه با جامعه و صنعت شد.
ایده دانشجوی دانشکده مهندسی متالورژی و مواد پردیس، برگزیده دومین رویداد همکاری دانشگاه با جامعه و صنعت

به گزارش روابط عمومی پردیس: در دومین رویداد الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه با جامعه و صنعت که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، ایده علی جلالی ویرثق، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مواد پردیس دانشکده‌های فنی تحت عنوان"اپلیکیشن کارآموبازی" به‌ عنوان ایده برگزیده معرفی شد.

در این رویداد، پس از بررسی ایده‌های ارسال شده توسط کمیته داوران، چهارده ایده برای ارائه شفاهی انتخاب شدند که در این بین از سه ایده به‌عنوان ایده‌های برگزیده تقدیر به‌عمل آمده است.

علی جلالی، دانشجوی دانشکده مهندسی متالورژی و مواد، در این خصوص گفت: «این ایده مبتنی بر یک نرم‌افزار تلفن همراه است که در آن کارآموزان، استادان و مسئولان کارآموزی صنایع در آن عضو می‌شوند. هر کارآموز باید از سد ۱۰ مرحله عبور کند تا کارآموزی خود را به پایان برساند. هر مرحله دو نمره دارد که یک نمره آن برعهده استاد راهنما و یک نمره برعهده مسئول کارآموزی است.

وی افزود: "کارآموز موظف است از هر مرحله عکس و فیلم تهیه کرده و در نرم‌افزار قرار دهد و استاد راهنما و مسئول کارآموزی شرکت نیز باید به هر مرحله که کارآموز گذرانده نمره دهند. مدت زمان هر مرحله را می‌توان یک هفته در نظر گرفت. با این روش امکان انجام ندادن دوره کارآموزی توسط کارآموز (که بسیار شایع است) از بین می‌رود، زیرا کارآموز موظف است به‌صورت هفتگی در نرم‌افزار گزارش دهد. به گفته جلالی، این نرم‌افزار قابلیت مقایسه و رتبه‌بندی میان کارآموزان را دارد و استادان راهنما و مسئولان کارآموزی می‌توانند با مقایسه کارآموزان در هر هفته به آنها نمره بدهند".

دانشجوی پردیس دانشکده‌های فنی، همچنین درگیرشدن کامل کارآموزان با فضای صنایع، آشنایی استادان دانشگاه با وضعیت حال حاضر صنایع، آشنایی صنعتگر با توانایی و زمینه‌های کاری استادان و دانشجویان، اطمینان کامل استاد راهنما از انجام دوره کارآموزی توسط دانشجو، ایجاد رقابت میان دانشجویان (کارآموزان)، شناسایی دانشجویان توانمند توسط صنایع و امکان استخدام و به بکارگیری دانشجویان توسط صنایع را از دستاوردهای این ایده برشمرد.

لازم به ذکر است، دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای اجرای سیاست‌ها و اقدامات مفید به منظور توسعه ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت، دومین رویداد الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه با جامعه و صنعت را برگزار کرده است. ‌‌‌‌‌‌‌