کارگاه مشترک تبادل اطلاعات علمی بین اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس و دانشگاه SABANCI ترکیه

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۶
کارگاه مشترک تبادل اطلاعات علمی بین اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی و دانشگاه SABANCI ترکیه برگزار شد.
کارگاه مشترک تبادل اطلاعات علمی بین اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس و دانشگاه SABANCI ترکیه

به گزارش روابط عمومی پردیس، در روز چهارشنبه 29 بهمن ماه 1399، اولین workshop مشترک بین اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس و دانشگاه Sabanci ترکیه برگزار گردید.

گفتنی است نظر به اینکه، افزایش روابط بین‌الملل به منظور استفاده از ظرفیتهای موجود در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دیگر کشورها و همچنین ارائه دستاوردهای دانشکده در سطح بینالملل، همواره یکی از رسالت‌های دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر بوده است، این کارگاه با هدف بررسی امکان انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، امکان استفاده از زیرساختهای دو دانشگاه و همچنین ارائه دروس مشترک برگزار شد.

این برنامه به صورت مجازی از ساعت 9:30 صبح تا 17:30 بعد از ظهر با تمرکز بر روی موضوعات مورد علاقه دو طرف (میکروالکترونیک/نانو الکترونیک و هوش مصنوعی/ علم داده) و با سخنرانی دکتر مجید نیلی و دکتر Erkay Savas آغاز گردید.

در جلسه صبح 5 نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه تهران و دو نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه Sabanci در مورد موضوعات تحقیقات خود و موضوعات مورد علاقه سخنرانی کردند. در انتهای جلسه اعضای هیئت علمی دو طرف در مورد نحوه همکاری با یکدیگر صحبت کردند.

برنامه بعدازظهر نیز مانند برنامه صبح با سخنرانی 4 نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه تهران و سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه Sabanci برگزار گردید.

در نهایت قرار بر آن شد تا اعضای هیئت علمی دو طرف در گروه‌های کوچکتر با یکدیگر برای به نتیجه رسیدن اهداف این رویداد در ارتباط باشند.