برای نخستین بار بودجه پردیس دانشکده‌های فنی، دانشکده ـ محور می‌شود

۰۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۴
برای نخستین بار بودجه پردیس دانشکده‌های فنی، دانشکده ـ محور می‌شود

گزارش کلیات بودجه عملیاتی سال‌های گذشته پردیس دانشکده‌های فنی، در جلسه اسفندماه شورای پردیس دانشکده‌های فنی ارائه و به بحث گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس دانشکده‌های فنی، دکتر حسین عبدی‌زاده، معاون اداری مالی پردیس دانشکدههای فنی، طی گزارش مشروحی از صورت هزینه‌ها و درآمدهای سه سال اخیر پردیس دانشکده های فنی در جلسه پنجم اسفندماه شورای پردیس، به تشریح مبانی، ابعاد و اصول بودجه‌ریزی برای سال 1400 پردیس دانشکدههای فنی پرداخت.

پس از ارائه گزارش تفصیلی دکتر عبدی‌زاده، دکتر ناصر سلطانی، رییس پردیس دانشکده‌های فنی، در سخنانی با اشاره به اینکه بعد از سالها تلاش، سرانجام پردیس دانشکده‌های فنی به سمت تدوین بودجه جامع پردیس با گرایش دانشکده محور بر اساس نظام بودجه‌ریزی متعارف دانشگاهی رفته است، گفت: "همه تلاش این است که با اخذ دیدگاه‌های روسای محترم دانشکده‌ها و واحدها، کلیات و جزییات بودجه به طور کامل و شفاف ارائه شود و پس از بررسی همه جوانب، بر اساس استحقاق آموزشی، پژوهشی و اجرایی تخصیص بودجه به واحدها صورت گیرد".

دکتر سلطانی با تاکید بر اینکه شفاف‌سازی اصل اول بودجه‌ریزی جدید خواهد بود، موانعی را که بعضا در سطح دانشگاه و گاهی در سطح دولت برای تحقق بودجه پیشنهادی وجود دارد، مهم، اما آن را مانع کار و فعالیت در راستای تحقق اهداف پردیس ندانست.

ایشان گفت: "باوجود کسر مبالغی از اعتبارات دانشکده‌های فنی در دانشگاه و همچنین عدم تحقق صددرصدی بودجه از سوی دولت، پردیس دانشکده‌های فنی در سالهای اخیر توانسته است برنامه‌ریزی مناسبی برای بودجههای دراختیار خود انجام دهد و ان شاالله این روند با تفکیک و شفاف‌سازی بودجه واحدها، تقویت هم خواهد شد".

رییس پردیس دانشکده‌های فنی، در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:" ما نباید خیلی موانعی مانند کسر بودجه در دانشگاه را مانع فعالیت بدانیم، بلکه باید بیشتر به فکر این باشیم که از طریق رایزنی با سازمان برنامه و نهادهای بیرون، هم بودجه رسمی و هم درآمد اختصاصی پردیس را افزایش دهیم تا اختیار عمل بیشتری داشته باشیم".

دکتر سلطانی در پایان ضمن تشکر از دکتر عبدی‌زاده برای تهیه گزارش عملکردی بودجه در سال‌های اخیر، این گزارش و اقدامات پیرامون آن را گام مهمی دانستند که بعد از سالها برداشته شده و بودجه 1400 براساس آن تهیه خواهد شد و اگر لازم باشد در جلسات فوق‌العاده شورا، بودجه سال 1400 به بحث گذاشته خواهد شد تا استاندارد مناسبی برای این کار بنیان گذاشته شود".

در این جلسه، برخی از روسای دانشکده‌ها، ضمن تشکر از معاونت اداری و مالی پردیس، به طرح دیدگاه‌های خود پیرامون موضوع پرداختند و مقرر شد بحث‌های تفصیلی در جلسات آتی که به همین منظور تشکیل می‌شود مطرح گردد.