با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رییس دانشگاه تهران انجام شد

بازدید و افتتاح چندین پروژه نوآوری و فناوری در پردیس دانشکده‌های فنی

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۴ اخبار
تعداد بازدید:۹۲
بازدید و افتتاح چندین پروژه نوآوری و فناوری در پردیس دانشکده‌های فنی

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، در بازدیدی که روز یکشنبه ۱۵ فروردین‌ماه به‌همراه دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران و جمعی دیگر از مقامات دانشگاه از پردیس دانشکده‌های فنی داشت، از چندین پروژه نوآوری و فناوری در پردیس دانشکده‌های فنی بازدید و تعدادی از این پروژه‌ها‌ را افتتاح کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در جریان این بازدید، ضمن حضور در مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، با فعالیت‌های صورت گرفته در این مرکز آشنا شد. بازدید از کارخانه نوآوری در دست احداث پردیس دانشکده‌های فنی، برنامه بعدی معاون علمی رییس جمهور بود که با حضور در محل این کارخانه، با اهداف و پیشرفت پروژه آن آشنا شد.

بازدید از ساختمان قدیم دانشکده مهندسی مکانیک و همچنین بازدید و افتتاح مرکز "آزمون قوای محرکه پیشرفته" دانشکده مهندسی مکانیک برنامه دیگر معاون علمی و فناوری رییس جمهور بود. این مرکز که نخستین آزمایشگاه ملی آزمون قوای محرکه پیشرفته کشور است، با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری احداث شده است.

بازدید از چندین مرکز و آزمایشگاه دیگر در دانشکده مهندسی مکانیک، از جمله: شتاب‌دهنده آینده پژوه هم‌افزای دانشکده مهندسی مکانیک و طرح‌های پژوهشی و فناورانه استادان این دانشکده از برنامه‌های دیگر دکتر ستاری در این بازدید بود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، سپس با حضور در جمع دانشجویان و پژوهشگران دانشکده مهندسی مکانیک، با طرح‌های پژوهشی که در قالب همکاری با صنایع کشور انجام شده یا در حال انجام است آشنا شد و در پایان نیز از دستگاه X-Ray فرودگاهی ساخته شده در دانشکده مهندسی مکانیک که توسط محققان این دانشکده ساخته شده است بازدید نمود.