رییس دانشگاه تهران در جلسه سالیانه هیات‌امنای بنیاد حامیان دانشکده فنی اعلام کرد:

بنیاد فنی قطعاً موفق‌ترین بنیاد دانشگاهی کشور است

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۹
جلسه سالیانه هیات‌امنای بنیاد حامیان دانشکده ‌فنی، عصر روز شنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰ با حضور کلیه اعضاء و به ریاست دکتر محمدرضا عارف، در سالن شورای پردیس مرکزی دانشکده‌های فنی برگزار شد.
بنیاد فنی قطعاً موفق‌ترین بنیاد دانشگاهی کشور است

به گزارش دبیرخانه بنیاد، در آغاز این جلسه و پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم و خوشامدگویی ریاست جلسه به اعضاء، جلسه وارد دستور شد.

دکتر رضا فرجی‌دانا، مدیرعامل بنیاد، در اولین بخش جلسه، ضمن ارایه گزارش مشروح فعالیت‌های بنیاد در سال 1399، گفت: «با وجود آنکه جهان در سالی که گذشت به دلیل شیوع پاندمی کرونا سال سخت و بدی را گذراند، بنیاد موفق‌ترین سال فعالیت خود را از آغاز تاسیس تجربه کرد. در این سال نزدیک به 13 میلیارد تومان کمک از سوی یاریگران و دوستداران دانشکده‌فنی انجام شد که رقمی بی‌سابقه در سطح آموزش عالی به یک بنیاد ان‌هم در طول یک سال  است».

دکتر فرجی‌دانا، با اشاره به فعالیت‌های خاص بنیاد در سال 1399، آغاز پروژه ساخت دانشکده جدید مهندسی عمران دانشکده‌ فنی، عقد تفاهم‌نامه با چندین موسسه و نهاد معتبر ملی، راه‌اندازی یک موقوفه بزرگ علمی و فنی، ارایه تسهیلات خرید رایانه همراه به دانشجویان، ساخت یک باب خوابگاه 3200 متری در کوی دانشگاه و افزایش جوایز و کمک هزینه‌های تحصیل دانشجویان را از مهم‌ترین اقدامات بنیاد در سال 1399 برشمرد که با همت و نیت خیر یاریگران محقق شده است.

استاد دانشکده مهندسی برق ‌و کامپیوتر دانشکده‌های فنی، در بخش پایانی صحبت خود، یاد و خاطره دکتر محمدهادی نژادحسینیان، عضو اولین دوره هیات‌امنای بنیاد را که اخیراً به رحمت ایزدی پیوست، گرامی داشت.

در ادامه جلسه، دکتر عارف با تأکید بر اهمیت تلاش‌های صورت گرفته و تشکر از برنامه‌ریزی و اهتمام مدیرعامل و هیات‌مدیره، از اعضاء خواست که نظراتشان را در خصوص گزارش ارایه شده و برنامه‌های عملیاتی بنیاد ارایه نمایند که پس از استماع نظرات حاضران و  ارایه گزارش بازرس قانونی، هیات‌امناء از هیات‌مدیره و مدیرعامل تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه جلسه، ترازنامه و صورت‌های مالی و عملکردی بنیاد در  سال 1399 و نیز برنامه و بودجه سال 1400 بنیاد توسط مدیرعامل ارایه شد و پس از بحث و بررسی، به اتفاق آراء به تصویب رسید.

در بخش دیگری از این جلسه، دکتر ناصر سلطانی، رئیس پردیس دانشکده‌های فنی و عضو هیات امنای بنیاد، در سخنانی گفت: «اگر قرار باشد کسی از آقای دکتر فرجی‌دانا و هیات مدیره بنیاد تشکر کند، ما به عنوان دانشکده‌فنی هستیم که مرتباً از حمایت‌های مالی و معنوی بنیاد در تحقق اهداف دانشکده‌فنی استفاده می‌کنیم. تلاش‌های دوستان بی‌سابقه و کم‌سابقه است و اگر بنیاد نبود، بسیاری از طرح‌های مهم دانشکده‌های فنی مسکوت و متوقف می‌ماند».

دکتر نیلی‌احمدآبادی، رئیس دانشگاه‌تهران و عضو هیات امنای بنیاد نیز، در ادامه این جلسه در سخنانی گفت:« قطعاً بنیاد فنی موفق‌ترین بنیاد دانشگاهی کشور است و این حجم فعالیت، در هیچ جا با این وسعت و دقت وجود ندارد. بنیاد هدفی بزرگ ومتعالی دارد و علاوه بر آن نیت‌های بزرگ هم آن را همراهی می‌کنند و این ضریب موفقیت فعالیت‌های بنیاد را چند برابر کرده است».

رئیس دانشگاه‌تهران، ضمن اشاره به همکاری‌های بنیاد با بخش‌های دیگر دانشگاه گفت: «توسعه فعالیت‌های مشترک با دانشگاه می‌تواند بنیاد را نیز در تحقق اهدافش یاری دهد، علاوه بر آنکه به دانشگاه نیز اطمینان حمایت می‌دهد. از جمله این امور، عضویت بنیاد در صندوق سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران رد سال 99 بوده که انشاءا... ادامه هم خواهد یافت تا از عواید آن، هر دو طرف و البته بیش از همه، دانشجویان بهره‌مند شوند».

پس از صحبت‌های حاضران، شاخص‌های عملکردی بنیاد در سال 99 و نیز شاخص‌های تطبیقی 7 سال گذشته از سوی مدیرعامل بنیاد ارایه شد و سپس موضوع انتخاب بازرس قانونی سال 1400 در دستور قرار گرفت.

هیات‌امنای بنیاد ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های بازرس قانونی، مجدداً آقایان مهندس هرمز ناصرنیا و مهندس علی اصغر جلال‌زاده‌فرد را به عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل برای سال 1400 انتخاب نمود.

آخرین جلسه از دومین دوره هیات‌امنای بنیاد، در ساعت 19 با گرفتن عکس یادگاری در سردر تاریخی دانشکده‌فنی به پایان رسید.