دانش‌آموخته برجسته و استاد وابسته دانشکدگان فنی درگذشت

۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۱۵
دکتر صفی‌الدین صفوی نائینی، دانش‌آموخته برجسته و استاد پیشکسوت و وابسته برق و مخابرات دانشکدگان فنی دانشگاه تهران، در پی یک دوره بیماری کوتاه، دیشب در کانادا درگذشت.
دانش‌آموخته برجسته و استاد وابسته دانشکدگان فنی درگذشت

به گزارش روابط عمومی پردیس دانشکده‌های فنی، دکتر صفی‌الدین صفوی نائینی، که از اساتید برجسته برق و مخابرات کشور بود و سال‌ها افتخار استادی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران را بر عهده داشت، زاده  سال 1330 تهران و دانش‌آموخته سال 1353 دانشکده‌فنی در رشته مهندسی برق الکترونیک بود که تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه "ایلی نویز" و با تخصص ماکروویو و سیستم‌های راداری به پایان برد و پس از بازگشت به ایران، در دانشکده ‌فنی مشغول به تدریس شد و سال‌ها در این دانشکده به آموزش و تربیت دانشجویان  اشتغال داشت. ایشان در سال‌های اخیر، به دلیل اقامت در خارج از کشور، به عنوان استاد وابسته با دانشگاه تهران همکاری می‌کرد.

دکتر صفوی، برنده دومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به  واسطه ترجمه و تالیف آثار تخصصی در زمینه دانش پیشرفته مخابرات الکترونیکی و صاحب مقالات متعدد و مرجع در مهم‌ترین ژورنال‌های علمی دنیا در زمینه‌های مخابرات، ماکروویو و سیستم‌های پیشرفته انتقال امواج بود.

همکاری با مراکز و صنایع الکترونیک دفاعی کشور، صنایع دفاعی نیروی دریایی و نیروی هوایی و مراکز برجسته علمی، از دیگر خدمات علمی دکتر صفوی نائینی به عرصه علمی کشور بود.

براساس اطلاع خانواده آن استاد فقید، پیکر ایشان برای  دفن در بهشت زهرا، در روزهای آینده به ایران انتقال خواهد یافت.