استاد برجسته و پیشکسوت دانشکده مهندسی مکانیک دانشکدگان فنی درگذشت

۲۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۴۱
استاد برجسته و پیشکسوت دانشکده مهندسی مکانیک دانشکدگان فنی درگذشت

دکتر نصرا... تابنده، استاد برجسته و پیشکسوت دانشکده مهندسی مکانیک دانشکدگان فنی، رخ در نقاب خاک کشید.

به گزارش روابط‌عمومی پردیس دانشکده‌های فنی، استاد  دکتر نصرا.. تابنده، پس از یک عمر تلاش خستگی‌ناپذیر در راه آموزش و تربیت دانشجویان بی‌شمار و خدمات علمی، آموزشی و اجرایی شایسته به جامعه علمی کشور، در پس از یک دوره بیماری، روز دوشنبه 19 مهرماه درگذشت.

آن استاد فقید که از دانش‌آموختگان برجسته دانشکده فنی بود در سال  1335 از دانشکده فنی در مقطع کارشناسی‌ارشد فارغ‌التحصیل شد و سپس تحصیلات‌ تکمیلی خود را در رشته‌های مهندسی مکانیک و ریاضیات در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری  در دانشگاه لوئیزیانا در امریکا به پایان برد و با وجود پذیرفته شدن به عنوان دانشیار در دانشگاه مذکور، در سال 1350  به ایران بازگشت و به عنوان استادیار در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران به تدریس و آموزش دانشجویان پرداخت.

از دکتر نصرا... تابنده، علاوه بر تربیت دانشجویان بی‌شمار و فعالیت‌های آموزشی اثر بخش، کتب و مقالات تالیفی ارزشمندی در حوزه‌های تخصصی استاتیک، دینامیک، ریاضیات، مکانیک و مسایل مربوط باقی مانده است که هم‌اکنون در دانشگاههای مختلف کشور تدریس می‌شود.

روابط‌عمومی دانشکدگان فنی درگذشت این استاد برجسته را به جامعه علمی کشور و دانشجویان، استادان و همه مستفیدان از دانش علمی و آرایه‌های اخلاقی و معنوی آن استاد ارجمند، تسلیت می‌گوید.