برگزاری رویداد توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه در دانشکده مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی دانشکدگان فنی

۲۹ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۵۶۷
نخستین رویداد تخصصی توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه در حوزه فناوری‌های اطلاعات مکانی هوشمند مبتنی بر دانشکده نقشه برداری، چهارشنبه ۲۴ آذرماه در دانشکدگان فنی دانشگاه تهران برگزار شد.
برگزاری رویداد توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه  در دانشکده مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی دانشکدگان فنی

در این رویداد، علاوه بر سخنرانی جمعی از استادان و متخصصان حوزه صنعت و کارآفرینی، مرکز توسعه اکوسیستم کارآفرینی دانشکده نقشه برداری دانشکدگان فنی دانشگاه تهران نیز گشایش یافت و فعالیت خود را آغاز نمود.

دکتررحیم‌علی عباسپور، دبیر این رویداد،، در گفت‌و‌گو با روابط‌عمومی دانشکدگان فنی، برگزاری این رویداد و افتتاح مرکز نوآوری در دانشکده مهندسی نقشه‌برداری را در راستای طرح تحول دانشکده مهندسی نقشه‌برداری خواند و گفت: «بحث ورود به عرصه‌های جدید، مخصوصا اکو سیستم کارآفرینی، امروزه بحث مهمی است و رویدادی که امروز اتفاق افتاد اولین رویداد از سری رویدادهای ملی تخصصی توسعه اکو سیستم کارآفرینی فناورانه در حوزه اطلاعات مکانی هوشمند است که برقراری نوعی ارتباط بین بازیگران این اکوسیستم و دانشگاه، با محوریت دانشگاه به شمار می‌آید. در این رویدادها، تعدادی سازمان‌ که در این حوزه نقش ایفا می‌کنند در اکو سیستم دعوت شده و در خصوص فرصت‌های همکاری و برنامه‌های حمایتی که می‌توانند در قالب اکوسیستم کارآفرینی ما داشته باشند، آشنایی متقابل رخ می‌دهد».

دانشیار دانشکده مهندسی نقشه‌برداری افزود: «تعدد این سازمان‌ها زیاد است. در همین رویداد اخیر ما مشارکت‌کنندگان و سخنرانانی از ستاد توسعه فناوری حوزه فضایی و نیز اداره کل کاداستر کشور داشتیم و نیز از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و سازمان نقشه‌برداری کشور. این نشان می‌دهد که این حوزه کار، بازیگران مختلفی دارد. طبعا یک بخش آن، که بخش پایه است، دانشکده است و دانشگاه و یک بخش هم سازمان‌های مختلفی هستند که در این اکوسیستم نقش ایفا می‌کنند و همانطور که ریاست دانشکده در سخنرانی خود در رویداد گفتند، امیدواریم بتوانیم به صورت کامل این ایده همراهی را پیاده کنیم و به روزی برسیم که بتوانیم پروژه های فراوانی را اجرا کنیم ، به نحوی که اثر خود را بر عرصه‌های مختلف این حوزه باقی بگذارد.»

دکتر عباسپور در پایان گفت: «آنچه امروزه در دنیا به عنوان دانشگاه نسل چهارم معرفی شده است، یکی از شاخص‌هایش همین ورود به عرصه‌های جدید است و ما خوشحالیم که در این رویداد یکی از پروژه‌هایی که افتتاح کردیم، راه‌اندازی مرکز نوآوری بود که یکی از گام‌های اساسی در این راستاست و امیدواریم این گام سرآغازی بر کارهای بزرگ‌تر و موثرتر در این حوزه باشد».

کلید واژه ها: رویداد دانشکده مهندسی کارآفرینی دانشگاه دانشکده مهندسی نقشه‌برداری سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح سازمان نقشه‌برداری کشور