دستنامه فرآوری مواد معدنی و متالورژی استخراجی در دانشگاه تهران تدوین می‌شود

۱۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۶۴۹
دستنامه فرآوری مواد معدنی و متالورژی استخراجی در دانشگاه تهران تدوین می‌شود

نخستین همایش هم‌اندیشی اساتید و خبرگان صنعت در حوزه فرآوری مواد معدنی در مورد جایگاه فرآوری مواد معدنی و متالورژی استخراجی در توسعه معدن و صنایع معدنی کشور، چهارشنبه 8 دی‌ماه در دانشکدگان فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این همایش، که با حضور و سخنرانی اساتید و متخصصان دانشگاه های مطرح کشور برگزار شد، علاوه بر بحث پیرامون جایگاه فرآوری مواد معدنی و متالورژی استخراجی در توسعه معدن و صنایع ، پروژه تهیه دستنامه فرآوری مواد معدنی و متالورژی استخراجی، برگرفته از کتابMineral processing and  extractive metallurgyاست (2019.آمریکا) نیز کلید خورد.

دکتر اصغری، درباره اهمیت این پروژه گفت:« این پروژه از این جهت مهم است که این کتاب به عنوان یک مرجع در دنیا معروف است و نسخه ترجمه شده به زبان فارسی ندارد و دیگر اینکه باید این دانش را در ایران توسعه داد و برای این‌کار، به منابع درجه اول نیاز داریم».

دکتر امید اصغری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و مجری این پروژه با بیان این‌که حامی مالی این کار، نه به عنوان یک سرمایه گذار، بلکه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی می‌خواهد این کتاب تهیه شود و در معادن و در کتابخانه‌ها و دانشگاه های سراسرایران به طور رایگان توزیع شود، افزود:« اهمیت این کتاب بعد از انتشار آن مشخص‌تر و کاربری آن بهتر دیده خواهد شد».

دستنامه فرآوری مواد معدنی و متالورژی استخراجی،طی دو سال و با همکاری اساتید حوزه فرآوری و متالوژی دانشگاه‌های سراسر ایران، با محوریت دانشکده مهندسی معدن دانشکدگان فنی ترجمه و تدوین خواهد شد.

کلید واژه ها: فرآوری فرآوری مواد فرآوری مواد معدنی فرآوری مواد معدنی متالورژی دانشگاه دانشگاه تهران معدنی مواد معدنی معدنی متالورژی معدنی متالورژی استخراجی