انتشار یک کتاب درسی بین‌المللی، توسط استاد دانشکده مهندسی عمران

۰۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۸۶
کتاب درسی بین‌المللی دکتر محمد کارآموز، استاد دانشکده مهندسی عمران دانشکدگان فنی، توسط ناشر CRC منتشر شد.
انتشار یک کتاب درسی بین‌المللی، توسط استاد دانشکده مهندسی عمران

به گزارش روابط‌عمومی دانشکدگان فنی، کتاب Water Systems Analysis, Design, and Planning: Urban Infrastructure

(تحلیل، طراحی و برنامه‌ریزی سیستم­های آب: زیرساخت شهری) تالیف دکتر محمد کارآموز، به عنوان متن درسی، ژانویه سال 2022 در 14 فصل و و 920 صفحه توسط این ناشر معتبر بین‌المللی منتشر شد.

این کتاب سه رکن متمایز را برای تحلیل، طراحی و برنامه ریزی سیستم­های آب با تمرکز بر زیرساختهای شهری ارائه می­کند: تحلیل در مدیریت چرخه آب شهری متاثر از دخالتهای انسانی؛ طراحی در معماری محیطی برای ساخت طراحی شده (Built By Design) و برنامه ریزی بر اساس  تفکرکل سیستم­ (Total Systems Approach).

هم‌چنین کتاب با تمرکز بر چالش‌ها و مفاهیم شهری، اطلاعات پایه و مکانی در مورد علوم و مهندسی آب را ارائه می‌کند و به موضوعات مهندسی و برنامه ریزی مربوط به زیرساخت‌های مدیریت آب شهری، روان‌آب و سیل، تامین و تصفیه و توزیع آب، و جمع آوری و تصفیه فاضلاب می پردازد. مسائل نوظهور حایز اهمیت مانند تاب‌آوری سیل، تصویرسازی محیطی، کاربردهای داده‌های ماهواره‌ای و پیشرفت‌های مدل رقوم ارتفاعی دیجیتال (DEM)  از دیگر مباحث طرح شده در این کتاب هستند.

تجزیه و تحلیل، طراحی و برنامه‌ریزی سیستم های آب: زیرساخت های شهری، یک کتاب درسی منحصر بفرد برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دوره‌­های مهندسی و مدیریت آب و محیط زیست و سازه‌های هیدرولیکی است و هم‌چنین یک مرجع علمی با ارزش برای برنامه ریزهای شهری برای مهندسان عمران و محیط زیست و متخصصان معماری حرفه ای به شمار می‌رود. برای توضیح و اطلاعات بیشتر به لینک ناشر مراجعه کنید:

https://www.routledge.com/Water-Systems-Analysis-Design-and-Planning-Urban-Infrastructure/Karamouz/p/book/9780367528454

گفتنی است که پیش از این نیز  کتاب درسی بین‌المللی دیگری  از همین استاد، در سال 2020 با عنوان:

Groundwater Hydrology: Engineering, Planning, and Management   به چاپ رسیده بود که مورد استقبال شایسته دانشگاه‌ها و محافل علمی قرار گرفت.

کلید واژه ها: Water Systems Analysis Design and Planning Urban Infrastructure محمد کارآموز برنامه‌ریزی سیستم­های آب زیرساختهای شهری تفکرکل سیستم­ Total Systems Approach سازه‌های هیدرولیکی دانشکدگان فنی