بازدید سفیر کشور جمهوری سنگال از دانشکده مهندسی شیمی دانشکدگان فنی

۱۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۱
با دعوت نماینده بین‌الملل دانشکده مهندسی شیمی، روز دوشنبه ۱۶ خرداد، آقای سالیو نیانگ دیانگ، سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار کشور سنگال در ایران و هیئت همراه از دانشکده مهندسی شیمی دانشکدگان فنی دیدار کردند.
بازدید سفیر کشور جمهوری سنگال از دانشکده مهندسی شیمی دانشکدگان فنی

به گزارش روابط عمومی دانشکدگان فنی، در این دیدار، دکتر رضا ضرغامی، رئیس دانشکده مهندسی شیمی، از عزم این دانشکده برای ارتقای روابط دانشگاهی با کشور سنگال به خصوص در زمینه پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت خبر داد. سفیر سنگال نیز با تشکر از استادان و مسئولان دانشکده مهندسی شیمی بابت فراهم نمودن امکان تحصیل دانشجویان سنگالی، ابراز امیدواری کرد تفاهم‌نامه‌ای بین این دانشکده و سفارت سنگال در خصوص گسترش همکاری‌های علمی مشترک منعقد شود.

در بخش دیگری از این برنامه، جمعی از دانشجویان سنگالی شاغل به تحصیل در دانشکده مهندسی شیمی و همچنین چند نفر از فارغ‌التحصیلان سنگالی دانشگاه تهران در نشستی صمیمانه دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را در زمینه ارتقای تجربه تحصیلی در دانشگاه ارائه نمودند. در این نشست، دکتر علی نخعی، نماینده بین‌الملل دانشکده مهندسی شیمی، ضمن استقبال از پیشنهاد برخی از دانشجویان در خصوص برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی در صنعت نفت، ابراز امیدواری کرد پذیرش دانشجویان سنگالی در دانشگاه تهران، تسهیل‌کننده ارتباطات فرهنگی و صنعتی بین دو کشور متبوع باشد.

در ادامه، سفیر سنگال و هیئت همراه، از برخی آزمایشگاه‌های دانشکده از جمله آزمایشگاه کاتالیست و مواد نانوساختار، آزمایشگاه فرایندهای جذب سطحی و آزمایشگاه داروسازی بازدیدکردند. این مراسم بازدید، با شرکت هیئت سفارت سنگال و مسئولان دانشکده در نماز جماعت مسجد دانشگاه تهران، صرف نهار و گرفتن عکس یادبود خاتمه یافت.

کلید واژه ها: دانشکده مهندسی شیمی سنگال دانشجویان دانشکدگان فنی