همکاری دانشکده فنی فومن و سپاه ناحیه فومن در حوزه‌های پژوهشی، فناوری و کارآفرینی

۱۰ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۷ اخبار
تعداد بازدید:۶۶
فرمانده و تعدادی از مسئولان سپاه ناحیه فومن، روز شنبه ۸ مرداد از دانشکده فنی فومن بازدید و زمینه‌های مشترک همکاری با این دانشکده را بررسی کردند.
همکاری دانشکده فنی فومن و سپاه ناحیه فومن در حوزه‌های پژوهشی، فناوری و کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی دانشکدگان فنی، در این دیدار، سرهنگ محسن جعفری فرمانده سپاه ناحیه فومن، سرهنگ یوسف­‌پناه مدیر کارگروه علمی – پژوهشی – فناوری سپاه ناحیه فومن و دکتر اسماعیل‌­زاده رئیس مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری سپاه ناحیه فومن، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف دانشکده فنی فومن، در جلسه با رییس و اعضای هیات‌رییسه این دانشکده، زمینه های همکاری مشترک در حوزه‌های پژوهشی، فناوری و کارآفرینی را بررسی کردند.

در ابتدای جلسه دکتر سید سعید محتسبی، رییس دانشکده، ضمن معرفی توانمندی‌های دانشکده فنی فومن در حوزه‌های مختلف، آمادگی دانشکده برای همکاری در راستای توسعه فعالیت­‌های پژوهشی، اشتغال­زایی و کارآفرینی برای دانشجویان و دانش‌آموختگان فنی فومن را اعلام نمود.

سپس سرهنگ یوسف‌­پناه به تبیین نیازهای منطقه به توسعه فعالیت‌های پژوهشی و علمی پرداخت و دانشکده فنی فومن را بستری مناسب برای این فعالیت‌ها در راستای حل مسئله بیکاری در سطح منطقه دانست.

در بخش دیگری از این جلسه، دکتر اسماعیل‌زاده، به تشریح و تبیین کامل برنامه­ریزی و نقشه‌راه همکاری دانشکده فنی فومن و سپاه ناحیه فومن پرداخت که مقرر است به عنوان سند جامع همکاری مئورد استفاده قرار گیرد.

سرهنگ جعفری، فرمانده سپاه ناحیه فومن نیز، در این جلسه ضمن اشاره به برخی دستاوردهای نخبگان گیلانی، به بیان سابقه‌­ای از فعالیت‌های مفید، بنیادی و موثر سپاه در سطح استان و در راستای حل معضلات و مشکلات اساسی منطقه پرداخت و کمک به تحقق شعار سال (اشتغال آفرینی و تولید دانش بنیان) را در همکاری با دانشکده فنی فومن، امیدبخش و حائز اهمیت برشمرد.

مرکز مدیریت مهارت­‌آموزی و مشاوره شغلی دانشکده فنی فومن (TMC)، مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی دانشکده فنی فومن، مرکز رشد شعبه دانشکده فنی فومن پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و مرکز شتابدهنده دانشکده فنی فومن از مراکزی بودند که در این جلسه به عنوان بخش‌های مورد اتکاء برای توسعه همکاری‌ها به سپاه ناحیه فومن معرفی شدند.

در این جلسه هم‌چنین مقرر شد برنامه­‌ریزی­‌های لازم جهت فراهم شدن تمامی زمینه­‌های مورد نیاز همکاری، در تابستان انجام شود تا انشالله با حضور دانشجویان در پاییز، نخستین دوره آموزش­‌های متوالی و مستمر و به دنبال آن تیم­سازی و اشتغا‌ل‌آفرینی و در نهایت استقرار شرکت‌های دانش بنیان در سطح شهرستان و استان صورت عملیاتی شود.