امضای تفاهم نامه مشترک بین پردیس دانشکده های فنی با سازمان مدیریت صنعتی

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۸۶۹
امضای تفاهم نامه مشترک بین پردیس دانشکده های فنی با سازمان مدیریت صنعتی

 

تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان مدیریت صنعتی و پردیس دانشکده‌های فنی منعقد شد.

به گزارش روابط‌عمومی پردیس، تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان مدیریت صنعتی و پردیس دانشکده‌های فنی و دفتر آموزش‌های عالی تخصصی پردیس، ۷ مرداد ۱۳۹۷، منعقد شد.

موضوع این تفاهم‌نامه همکاری طرفین در طراحی و اجرای دوره‌های مهارت‌ورزی، DBA و MBA مشترک، انتشارات مشترک، دوره‌های تعالی صنعتی، طراحی و اجرای مشترک تورهای آموزشی با هدف بازدید از شرکت‌های صنعتی مطرح در سطح بین‌الملل و همکاری در برگزاری دوره آموزشی، پرورش مدیران تراز جهانی است. در ابتدای جلسه، دکتر ناصر سلطانی، رئیس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، اظهار داشت: «پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، دانشجویان را تک‌بعدی آموزش نمی‌دهد و دانشکده‌های دانشگاه تهران و دانشکده فنی به چنان سطحی از بلوغ رسیده‌اند که می‌توانند ارتباط میان دانشگاه و صنعت را به‌خوبی برقرار کنند. در دو دهه اخیر نیز در دانشکده فنی آموزش دوره‌های آزاد برگزار شده است که همکاری با سازمان مدیریت صنعتی با تجربه ۵۵ ساله آن، اثر بخشی این دوره‌ها را دوچندان می‌کند و از این جهت بسیار خرسندیم و امیدواریم از این توانمندی بتوانیم برای حل مشکلات کشور بهره ببریم».

وی همچنین افزود: «در مجموع پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران دارای ۹ هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۴۵۰ عضو هیأت علمی است و این یک توانمندی بزرگ برای حل مسائل پیچیده و کلان کشوری محسوب می‌شود. در دانشکده فنی مرکز نوآوری راه‌اندازی شده است که سازمان مدیریت صنعتی می‌تواند در این بخش کمک کند تا منشأ اثرات و خدمات علمی و اجرایی متعددی در سطح کشور باشیم».

دکتر سلطانی با تاکید بر اینکه مرکز توسعه مهارت‌های مهندسی در همه دانشکده‌های فنی برقرار شده است، در کنار هم قرارگرفتن سازمان مدیریت صنعتی و پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران را اتفاق بسیار خوبی دانست.

دکتر ابوالفضل کیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، در این نشست تعاملی، دانشگاه تهران را نماد آموزش عالی کشور نامید و افزود: «یکی از ویژگی‌های دانشگاه تهران، جامع‌بودن آن است که دارای رشته‌های مختلفی نظیر علوم مهندسی، علوم مدیریت، علوم انسانی و علوم پایه است که با هم در تعامل هستند. دانشگاه تهران از دانشگاه‌های نسل چهارم، تحول‌گرا و فرهنگ‌ساز است که مرجع و قطب علمی کشور است و در عرصه ارتباط میان صنعت و دانشگاه نیز پیشگام است».

کیانی بختیاری دانشگاه تهران را مدرسه زندگی دانست و گفت: «دانشگاه تهران ضمن اینکه دارای اعتبار علمی و استادان برجسته است در بحث‌های رسالت اجتماعی نیز موفق بوده است و بزرگ‌ترین مدیران کشور از این دانشگاه بوده و هستند».

وی خاطر نشان کرد: «باعث افتخار است که برند ۸۴ ساله دانشگاه تهران و برند ۵۵ ساله سازمان مدیریت صنعتی با انعقاد این تفاهم‌نامه تجربیات خود را ادغام می‌کنند، به‌ویژه در شرایط فعلی کشور، فضای کسب و کار، فضای ارتباطات میان صنعت و دانشگاه و دیپلماسی صنعتی در بعد بین‌المللی، ضرورت این اتحاد را دو چندان می‌کند».

کیانی بختیاری با اشاره به توسعه تعاملات بین‌المللی سازمان مدیریت صنعتی اظهار داشت: «یک برنامه راهبردی را برای گسترش تعاملات بین‌المللی هدف‌گذاری کرده‌ایم، ضمن اینکه سازمان از گذشته نیز سابقه فعالیت‌های بین‌المللی گسترده‌ای داشته است. با دو دانشگاه علوم کاربردی آلمان در موضوعات مختلف تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌ایم، با هلند در زمینه مسئولیت اجتماعی سازمانی ( CSR ) و با " UNIDO" در مبحث مدیریت مصرف انرژی، به همراه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی در استان‌ها همکاری داریم، همچنین سازمان با سه دانشگاه فرانسوی دارای همکاری ۱۸ ساله است».

در این جلسه همچنین دکتر محمّدحسن پیش‌بین، مدیر دفتر آموزش‌های آزاد تخصصی دانشکده فنی دانشگاه تهران، بر لزوم اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه به‌صورت موازی با تشکیل تیم‌های تخصصی تاکید کرد.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان مدیریت صنعتی و دفتر آموزش‌های عالی تخصصی دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران مبادله شد.