رونمایی از دستگاه "اندازه گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح" در پردیس دانشکده های فنی

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۴۶
رونمایی از دستگاه "اندازه گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح" در پردیس دانشکده های فنی

دستگاه اندازه گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح به همراه نرم افزارهای مربوطه، روز شنبه ۱۷ شهریور ماه سالجاری، در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده های فنی با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن، رییس پردیس دانشکده های فنی، رییس دانشکده مهندسی مکانیک، سرپرست تیم تحقیقاتی مرکز نانومهندسی سطح دانشگاه تهران، اعضای هیات علمی و دانشجویان، رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس، محصول فوق حاصل چندماه تلاش و پژوهش محققان مرکز تحقیقات نانومهندسی سطح دانشگاه تهران است که در قالب شرکت دانش بنیان ژیکان تجاری سازی شده است. این دستگاه با ویژگی های منحصر بفرد خود امکان رقابت با نمونه های خارجی را با قیمتی به مراتب پایین تر، داراست. استفاده اصلی این دستگاه در آزمایشگاه‌های مهندسی سطح، شیمی و پلیمر، رنگ و رزین، نساجی و صنایع مرتبط با این موارد و به ویژه واحدهای تحقیق و توسعه صنایع گوناگون می باشد.

از دیگر محصولاتی که تیم تحقیقاتی مرکز نانومهندسی سطح دانشگاه تهران به سرپرستی دکتر سیدفرشید چینی پیش از این موفق به تولید آن شده اند، می‌توان به پوشش‌های فوق‌آب‌گریز و فوق‌آب‌دوست، اسپری آب‌گریز کننده شیشه، پودر جاذب رطوبت (به عنوان راهی برای تولید آب شرب)، د ستگاه تست تنش برشی بین یخ و سطح و دستگاه ترموسایکلر اشاره کرد.

 

روابط عمومی پردیس کسب این افتخار ارزشمند را به اعضای خانواده بزرگ دانشکده فنی تبریک می گوید. ‌‌‌‌‌‌