برگزاری کارگاه آموزشی "آشنایی با نرم افزار علم سنجی"

۱۹ آذر ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۸ اخبار
تعداد بازدید:۹۶۶
برگزاری کارگاه آموزشی "آشنایی با نرم افزار علم سنجی"

کارگاه آموزشی "آشنایی با نرم افزار علمی سنجی" روز دوشنبه ۱۹ آذرماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۲/۳۰ الی ۱۳/۴۵ توسط مرکز توسعه مهارت‌های مهندسی دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده‌های فنی برگزار گردید.

گفتنی است این دوره، که با هدف شناخت الگوهای ارتباطاتی در جوامع علمی و شناسایی و ارزیابی منابع علمی در حوزه‌های موضوعی مختلف به منظور استفاده پژوهشگران، برگزار گردید؛ مناسب کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در نظر دارند شمای کلی از ردپای موضوع موردعلاقه خود را در سطح جهانی داشته باشند، خواهد بود. از جمله کاربردهای نرم افزار علم سنجی می توان به: کمک در انتخاب استاد راهنما برای دانشجویان ورودی جدید، راهنمایی در یافتن موسسات برتر یک حوزه پژوهشی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، کسانی که قصد چاپ مقاله جدید داشته و یا تمایل به انجام کار پژوهشی جدید در مقطع ارشد یا دکتری داشته باشند، اشاره کرد.

در ادامه همایش انواع مختلف و دسته بندی های این نرم افزار بررسی گردید و در انتها نحوه استخراج داده های ورودی برای نرم افزارهای علم سنجی و روند خروجی گرفتن و ترسیم نقشه با استفاده از آنها توضیح داده شد.