افتتاح آزمایشگاه آب و محیط زیست دانشکده مهندسی عمران پردیس

۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۲ اخبار
تعداد بازدید:۶۸۴
افتتاح آزمایشگاه آب و محیط زیست دانشکده مهندسی عمران پردیس

آزمایشگاه سنجش و پایش آب و محیط زیست دانشکده مهندسی عمران پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران پس از بازسازی، بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس دانشکده‌های فنی، آزمایشگاه سنجش و پایش آب و محیط زیست دانشکده مهندسی عمران، روز سه شنبه ۱۸ دیماه ۹۷ با حضور رییس و اعضای هیأت رییسه پردیس دانشکده‌های فنی افتتاح گردید.

این آزمایشگاه که بازسازی آن از تابستان ۹۷ آغاز شده بود، با توسعه فضای آزمایشگاهی به متراژ حدود ۴۵ مترمربع برای امور پژوهشی و محوطه طبقاتی نگهداری تجهیزات در ۶ طبقه ساخته و آماده ارائه خدمات گردید.

همچنین در مراسم افتتاح، از برخی تجهیزات تهیه شده برای سنجش و پایش پارامترهای کیفی منابع آب، خاک و هوا که در طی ۱۵ سال اخیر خریداری گردیده یا ساخته شده‌اند رونمایی به عمل آمد. از جمله تجهیزات جدید این آزمایشگاه می‌توان به: دستگاه های اندازه گیری میدانی کیفیت آب رودخانه و مخزن سد، دستگاه‌های سنجش میدانی جریان رودخانه و سرعت آب، تجهیزات ژئوفیزیکی اکتشاف آب زیرزمینی و کیفیت و آلودگی آن، تجهیزات ژئوالکتریک ارزیابی تراوش از بدنه سدها، تجهیزات سنجش سرعت باد و کیفیت هوا و تجهیزات نمونه برداری آب و بازرسی زیرآبی برای بررسی کیفیت آب و لوله‌های کف دریا و سامانه‌های مخازن سد تا عمق ۳۰۰ متر اشاره کرد.

 اطلاعات تکمیلی در خصوص این آزمایشگاه، در نشانی:watenv.ut.ac.ir قابل دسترس می‌باشد.