برگزاری دوره کهاد در رشته سیستم های اطلاعات مکانی GIS در پردیس دانشکده های فنی

۰۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۸ اخبار
تعداد بازدید:۵۱۲

دوره کهاد در رشته سیستم های اطلاعات مکانی ( GIS ) توسط دانشکده مهندسی نقشه برداری پردیس دانشکده های فنی برگزار می گردد.

با توجه به توسعه روزافزون تولید داده های مکانی، نیاز به پردازش، تحلیل و مدیریت این نوع داده ها بیش از پیش در بخشهای مختلف حوزه های مختلف علمی، پژوهشی و کاربردی (کامپیوتر، نفت، معدن، مخاطرات طبیعی، حمل و نقل، صنایع، مدیریت ساخت، محیط زیست، کشاورزی و منابع طبیعی) احساس می شود. به منظور فراهم ساختن امکان بهره مندی دانش آموختگان دانشگاه تهران در رشته های مختلف مرتبط با مدلسازی، تحلیل، پردازش و مدیریت داده های مکان مرجع از توانایی و قابلیت موردنیاز برای انجام این فرآیندها با هدف مساعدت در ورود به بازار کار، لزوم آشنایی با مبانی سیستمهای اطلاعات مکانی در قالب یک دوره فشرده نظری و عملی، دوره کهاد در رشته GIS برگزار می گردد.

برهمین اساس، دانشجویان واجد شرایط مقطع کارشناسی دانشگاه تهران با گذراندن ۱۸ واحد اضافه موفق به دریافت گواهی مذکور می شوند. این واحدها از میان ۱۳ درس الزامی و اختیاری که به دو صورت نظری و عملی (در قالب کارگاه) ارائه می شوند، انتخاب می گردد.

علاقمندان می توانند برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام دوره کهاد GIS به سایت دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی به آدرس: http://geospatialeng.ut.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۸۰۰۸۸۴۱ (معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده) تماس حاصل فرمایند.