برگزاری دوره کهاد در رشته مهندسی نقشه برداری در پردیس دانشکده های فنی

۰۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۵

دوره کهاد در رشته مهندسی نقشه برداری توسط دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی پردیس دانشکده‌های فنی برگزار می‌گردد.

با توجه به توسعه قابلیت‌های مهندسی نقشه برداری، در بیشتر پروژه‌های مهندسی به ویژه در حوزه‌های عمرانی، نقش مهندسی نقشه برداری به وضوح به چشم می‌خورد. نیاز به بکارگیری تخصص‌های مطرح در رشته مهندسی نقشه برداری در مراحل مختلف مطالعات و طراحی، اجرا و پیاده سازی و کنترل و مدیریت پروژه در حوزه‌های گوناگون کاربردی نظیر آمایش سرزمین، برنامه ریزی و طراحی شهری و روستایی، شهرسازی، معماری، کاربردهای مهندسی (ساخت و ساز، راهسازی، معدن، نفت و گاز)، محیط زیست و منابع طبیعی در طول سالهای گذشته محسوس بوده است. آشنایی متولیان در بخش عملیاتی با مبانی این رشته مهندسی در طراحی و اجرای دقیق، صحیح و منظم پروژه‌ها نقش بسزایی ایفا می‌کند.

در راستای افزودن قابلیت‌های دانشجویان مقطع کارشناسی برای آشنایی با مبانی مهندسی نقشه برداری و زیرگروههای آن در کنار رشته تخصصی خود، طرح گواهی کهاد در این رشته ارائه می‌گردد.

بر این اساس، دانشجویان واجد شرایط مقطع کارشناسی دانشگاه تهران با گذراندن ۱۹ واحد اضافه موفق به دریافت گواهی مذکور می‌شوند. این واحدها از میان ۱۴ درس الزامی و اختیاری که به دو صورت نظری و عملی (در قالب کارگاه) ارائه می‌شوند، انتخاب می‌گردد.

علاقمندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام دوره کهاد GIS به سایت دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی به آدرس: http://geospatialeng.ut.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۸۰۰۸۸۴۱ (معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده) تماس حاصل فرمایند.