برگزاری رویداد روز کارآموزی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در پردیس

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۱ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۰
برگزاری رویداد روز کارآموزی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در پردیس

رویداد روز کارآموزی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در پردیس دانشکده های فنی برگزار گردید.

این رویداد از مجموعه رویدادهای کلیک، در فضای کار اشتراکی دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشکده برگزار شد.

 

هدف از برگزاری این رویداد، آشنایی دانشجویان با اخلاق و فرهنگ سازمانی شرکت‌ها و آشنایی با مسائل عملی و سنجش آموخته‌‏ها در راستای تعمیق پیوستار آموزش، پژوهش و نوآوری در این دانشکده است.
همچنین مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران، با نگاهی پیشرو و به عنوان رویکردی نو برای ارائه خدمات به خانواده دانشگاه تهران، فرآیند کارآموزی پردیس دانشکده های فنی را با همکاری شرکت ایران تلنت، راه اندازی کرده است.

همکاری دانشکده با شرکت‌های دانش‌بنیان شناخته شده و فعال در صنعت کشور می‌تواند نقش بسزایی در گذراندن موفقیت‌‏آمیز دوره کارآموزی دانشجویان داشته باشد و موجب افزایش مهارت‌های عملی و هدفمندتر شدن فعالیت‌های علمی دانشجویان ‏شود. دوره کارآموزی همچنین می‌‏تواند نقطه مناسبی برای شناسایی و جذب نیروهای کارآمد از پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، به عنوان مرکز علمی و آموزشی برتر کشور، از سوی صنعت در نظر گرفته شود. در این برنامه مجموعه‌هایی مانند گروه دیجی‌کالا، کافه بازار، گروه اسنپ و تپسی و تعدادی از شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان حضور داشتند و با هدف معرفی فرصت‌های کارآموزی به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، حمایت از استارت‌آپ‌های مرتبط با حوزه‌های این دانشکده و حمایت از تحقیقات دانشگاهی و پایان‌نامه‌های دانشجویی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در این برنامه شرکت کردند.