مهم ترین جایزه علمی کشور به محقق دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس رسید

۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۰ اخبار
تعداد بازدید:۵۷۵
مهم ترین جایزه علمی کشور به محقق دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس رسید

به گزارش روابط عمومی پردیس دانشکده‌های فنی، «جایزه مصطفی (ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام»، مهم‌ترین جایزه علمی کشور، به محمد عبدالاحد دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی رسید. این جایزه که از آن به «نوبل جهان اسلام» نیز تعبیر می‌شود، هر دو سال یک‌بار در راستای تجلیل از دانشمندان برجسته با کارهای نوآورانه‌ای تعلق می‌گیرد که زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد.
جایزه مصطفی به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال ۱۳۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و تاکنون دو دوره از آن در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ برگزار شده است که در دوره اول، دو محقق خارجی از کشورهای اردن و سنگاپور و در دوره دوم، دو محقق از ترکیه و ایران برنده این جایزه بودند.

امسال این جایزه به دکتر عبدالاحد محقق جوان و دانشیار دانشکده برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی به دلیل تحقیقات ویژه و اثرگذار در حوزه نانوالکترونیک و کاربردهای آن در تشخیص و درمان سرطان تعلق گرفته است و علاوه بر وی، چهار محقق دیگر نیز که دو تن از آنان ایرانی هستند، در فهرست برگزیدگان قرار دارند.
مراسم اعطای جایزه مصطفی و نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام، دوشنبه ۲۰ آبان از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور مسئولان، دانشمندان و میهمانانی از کشورهای مختلف، در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

روابط عمومی پردیس دانشکده‌های فنی، کسب این افتخار ارزشمند را به کلیه اعضای خانواده بزرگ فنی تبریک می‌گوید.