امضای تفاهم نامه مشترک پردیس دانشکده‌های فنی با شرکت پالایش گاز ایلام

۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۹ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۵
امضای تفاهم نامه مشترک پردیس دانشکده‌های فنی با شرکت پالایش گاز ایلام

تفاهم‌نامه همکاری مشترک شرکت پالایش گاز ایلام و پردیس دانشکده‌های فنی منعقد شد.

به گزارش روابط‌عمومی پردیس، تفاهم‌نامه همکاری مشترک شرکت پالایش گاز ایلام و پردیس دانشکده‌های فنی، ۱۹ آبانماه ۱۳۹۸، در دفتر ریاست پردیس، منعقد گردید.

موضوع این تفاهم‌نامه همکاری طرفین در استفاده بهینه از ظرفیت‌های علمی پژوهشی، انجام پروژه‌های تحقیقاتی، ایجاد بانک‌های اطلاعاتی از محققین فعال دانشگاهی و برگزاری همایش‌های علمی تحقیقاتی مشترک می باشد.

در ابتدای جلسه، دکتر احسان نورالهی، رئیس پژوهش و فناوری شرکت پالایش گاز ایلام، به ارائه گزارشی در مورد ساختار شورای پژوهشی و فعالیت‌های انجام شده شرکت و زمینه‌های همکاری با دانشگاه‌ها در قالب پروژه‌های پژوهشی، صنعتی و طرح‌های اینترنشیپ پرداخته و در ادامه خلاصه‌ای از عملکرد بودجه پژوهشی و اقدامات برگزیده شرکت پالایش گاز را در حوزه پژوهش و فناوری ارائه نمودند.

سپس مهندس شهریار داری‌پور، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام، که از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی شیمی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران هستند با اشاره به پتانسیل بالای دانشگاه‌ها و علی‌الخصوص پردیس فنی در تعامل با صنعت، از حمایت شرکت پالایش گاز در زمینه پژوهش‌های کاربردی خبر داده و از اینکه دو طرف بتوانند در این زمینه‌ها همسو حرکت کرده و با امضاء تفاهم‌نامه پژوهش‌های کاربردی را به انجام برسانند، ابراز خرسندی نمودند.

در ادامه دکتر ناصر سلطانی، رییس پردیس دانشکده‌های فنی، ضمن تشکر از رویکرد مدیریت شرکت پالایش گاز ایلام در زمینه تعامل سازنده با دانشگاه‌ها و به طور خاص، پردیس دانشکده‌های فنی، به نکاتی در مورد ساز و کار ارتباط بیشتر و موثرتر پردیس فنی و شرکت پالایش گاز ایلام اشاره نمودند.

همچنین دکتر بهزاد رستمی، معاون پژوهشی پردیس دانشکده‌های فنی، در این نشست تعاملی، اظهار داشت: سالیانه ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان قرارداد در حوزه پژوهشی بین پردیس دانشکده‌های فنی و مراکز صنعتی کشور منعقد می‌گردد و باتوجه به فعالیت حدود ۲۵۰ آزمایشگاه تخصصی و پژوهشی در سطح پردیس پتانسیل بالایی در حوزه این فعالیت و انجام پژوهش های کاربردی در دانشکده وجود دارد.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت پالایش گاز ایلام و دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران مبادله شد.